Skoro svakodnevno pojedinci primenjuju problem solving veštine, a da toga nisu ni svesni. Na primer, kada donose odluku u koju školu da upišu dete ili kojom rutom da se vraćaju sa posla kući u zavisnosti od gužve na putu, kada pokušavaju da se sete gde su ostavili telefon ili kada traže način kako da uklope određeno putovanje u svoj budžet…
Problem solving važi za jednu od najvažnijih veština, koju čovek koristi da pronađe adekvatno rešenje za konkretne probleme iz života, Na tom putu prolaze se sledeće faze: razumevanje problema, istraživanje i prikupljanje informacija, pravljenje strategije i brainstorming, odabir najboljeg rešenja, akciju i proveru. Što više usavrši ove korake, problem solver postaje sve bolji, stvarajući sebi povoljnije životne standarde.
Posebno je važan za usmeravanje deteta jer uz njega dete brže i lakše usvaja znanje sa razumevanjem i istovremeno jača svoju kreativnost, komunikaciju, timski duh, finansijsku, medijsku i digitalnu pismenost i razvija samopouzdanje.
Brainfinity Week je manifestacija koja se održava u nedelji kada je pre 133 godine rođen začetnik problem solvinga, mađarski matematičar Đerđ Poja (György Pólya).
U toku nedelje problem solvinga učesnici će imati priliku da vide kako na jedinstven i moderan način mogu da se reše geodetski problemi, obrati pažnja na problem zagađenja vazduha i odnos pešaka i vozača. Saznaće i da li vera u uspeh vodi ka uspehu i kakva je uloga nastavnika i roditelja u tome, kako mogu da reše problem u komunikaciji sa gluvonemim ili slepim osobama pomoću Brajeve azbuke ili Morzeovog pisma i još mnogo toga.
Ovo je manifestacija bez granica, baš kao što je i sam problem solving. Zato je Brainfinity Week namenjen apsolutno svima.
Kako je reč o društveno korisnom događaju koji će iz korena promeniti prvenstveno obrazovni sistem, učesnici Brainfinity Weeka dobiće neprocenjivo iskustvo i pregršt ideja koje u različitim oblastima mogu da primene odmah.
Nastavnike očekuju bodovi za stručno usavršavanje, učenici imaju priliku da se plasiraju u drugu fazu Brainfinity takmičenja u problem solvingu, koje je do sada već pomerilo sve granice, dok škole i kompanije očekuju sertifikati kao potvrda o učešću na prvoj problem solving nedelji u Evropi.
Saznajte više o Brainfinity Weeku.
Bez obzira na to da li ste osnovci, srednjoškolci, učitelji, nastavnici ili roditelji, Brainfinity Week je idealna prilika da svi zajedno proširimo vidike i usvojimo znanje o veštini za koju do sada mnogi nisu ni čuli. Sigurno će nam svima koristiti čime god da se bavimo, a naša deca bi obavezno trebalo da se uključe i isprate ovu manifestaciju.
Prijavite se za praćenje besplatnih predavanja i radionica na Brainfinity Weeku i saznajte zašto problem solving s razlogom nosi epitet najpoželjnije veštine budućnosti!
Rešite ovaj aktuelni problem i saznajte zašto je problem solving zanimljiv svim generacijama.
”Ćevapi“
U ćevabdžinici “Brain” su sedeli Vladislav, Mladen i Ivan i posmatrali su pet ćevapa koji su im ostali na ovalu. U jednom trenutku je nestalo struje i kada je došla struja minut kasnije na ovalu više nije bilo ćevapa. Njih trojica su sve pojeli i svako od njih je pojeo bar jedan i oni svi znaju da je svako pojeo bar jedan. Osim toga, sva trojica su veoma dobri u logičkom zaključivanju. Ovako teče razgovor između njih:
Vladislav: Ja ne znam koliko je ko od vas dvojice pojeo ćevapa.
Mladen: Ni ja ne znam koliko je ko od vas dvojice pojeo ćevapa.
Ivan: Ne znam ni ja koliko je ko od vas dvojice pojeo ćevapa.
Vladislav: Ja sada znam koliko je ko od vas dvojice pojeo ćevapa.
Mladen: I ja sada znam koliko je ko od vas dvojice pojeo ćevapa.
Ivan: Ja i dalje ne znam koliko je ko od vas dvojice pojeo ćevapa.
U ovom razgovoru niko nije lagao. Pa šta se onda desilo?
Rešenje ovog problema saznaće svi koji se prijave za učešće na Brainfinity Weeku, na Problem day-u, 11.12. 2021. Prijavite se OVDE.
Recent Comments