Skoro svakodnevno pojedinci primenjuju problem solving veštine, a da toga nisu ni svesni. Na primer, kada donose odluku u koju školu da upišu dete ili kojom rutom da se vraćaju sa posla kući u zavisnosti od gužve na putu, kada pokušavaju da se sete gde su ostavili telefon ili kada traže način kako da uklope određeno putovanje u svoj budžet…
Problem solving važi za jednu od najvažnijih veština koju čovek koristi da pronađe adekvatno rešenje za konkretne probleme iz života poštujući nekoliko koraka u tom rešavanju – razumevanje problema, istraživanje i prikupljanje informacija, pravljenje strategije i brainstorming, odabir najboljeg rešenja, akciju i proveru. Što više usavrši ove korake, problem solver postaje sve bolji, stvarajući sebi povoljnije životne standarde.
Posebno je važan za usmeravanje deteta jer uz njega dete brže i lakše usvaja znanje sa razumevanjem i istovremeno jača svoju kreativnost, komunikaciju, timski duh, finansijsku, medijsku i digitalnu pismenost i razvija samopouzdanje.
Recent Comments